Mikroorganizmy pod mikroskopom

ZVÝŠENIE PRIETOKU A ČISTENIE
POTRUBÍ PITNEJ VODY OD HRDZE A VODNÉHO KAMEŇA

ČISTENIE VODOVODNÉHO POTRUBIA A ZVÝŠENIE PRIETOKU V POTRUBÍ ÚŽITKOVEJ A PITNEJ VODY

čistenie vodovodu tlakom

Zvýšenie prietoku v potrubí

Zdá sa vám, že máte doma nižší tlak alebo menej vody? Dôvodom môže byť znečistené potrubie upchaté vodným kameňom či hrdzou a ostanými mechanickými nečistotami. Potrubie je namáhané každý deň a postupom času sa na povrchu začne vytvárať krusta zložená z rôznych minerálov a hrdze. Takýto zhluk nečistôt postupne obaluje trubku a v závislosti od zloženia a materiálu, z ktorého je potrubie vyrobené upcháva potrubie postupne alebo zachytáva nečistoty na miestach so zníženým prietokom (kolená, redukcie, zlé zvary, atď.).

Identifikácia problému

Po obhliadke skontrolujeme všetky vývody a nájdeme trasu v ktorej môže byť problém spôsobený. Vodovod nachystáme a pripravíme pre pripojenie potrebnej technológie.

výber spôsobu čistenia

V závislosti od veku potrubia je potrebné zvoliť spôsob čistenia tlakom vody a vzducho alebo chemicky pomocou prípravkov pre rozpustenie vodného kameňa.

Ochrana systému

Po vyčistení systému a obnovení prietoku zabezpečíme a ochránime ho pred ďalším vytváraním a zachytávaním nečistôt, ktoré by mohli opäť zamedziť prietok a znížiť kvalitu vody.

Prečo je dôležité čistiť potrubie z dôvodu prevencie?

Ako vyzerá potrubie pred čistením?

Rez potrubia z PPR

Zanesenie plastových rozvodov

Hladká stena plastových rozvodov často spôsobuje že sa vodný kameň kryštalizuje na stenách trubky a takéto "šupinky" sa postupom času zachytávajú na zúžených miestach ako sú zvary potrubia, redukcie či prechody z jedného materiálu na druhý.

Postupom času tieto nánosy vytvoria zátku, ktorá zachytáva nielen mechanické nečistoty a zároveň je častým zdrojom baktérií a biofilmov v potrubí.

Rez pozinkového potrubia

Zanesenie železných a pozinkových rozvodov

Železné a pozinkové potrubie sa časom a pôsobením vody poškodí a zničí sa ochranná vrstva. V železných rozvodoch sa hrdza začne vytvárať po stenách a s kombináciou vodného kameňa sa postupne obaluje smerom zvnútra von.

Pórovité a členité prostredie v potrubí je veľa krát zdrojom rôznych baktérií a najmä rias, ktoré v potrubí vznikajú pri nižšom prietoku.

Vyberieme pre Vás čerpadlo, ktoré poskytne dostatočný objem a tlak vody práve podľa vaších potrieb. Zohľadníme vopred všetky faktory ako hĺbka a výdatnosť studne, terénné podmienky či spôsob používania.

Chemické a tlakové čistenie

Ako prebieha čistenie rozvodu pitnej vody?

Nezávisle od spôsobu čistenia rozvodu vody je potrebné do systému pripojiť stroje na čistenie. Pre zvýšenie prietoku používame stroje ako REMS Multi-Push alebo REMS Solar prípadne naše vlastné technológie pre čistenie.

Do systému sa pripájame v závislosti od problému, ktorý sa vyskytuje. Postupne čistíme trasy s najnižším prietokom od najnižšej dimenzie smerom k najvyššej (od batérie smerom k prívodu). Aby sme nepoškodili rozvody je potrebné zdemontovať batérie a rohové ventily. Potrubie sa snažíme prepláchnuť vyšším tlakoma v závislosti od stavu a veku rozvodov sa vyberie spôsob čistenia chémiou (kyselina citrónová / octová) alebo tlakom vody so vzduchom.

Čistenie rozvodu trvá približne 3 hodiny a v niektorých prípadoch aj viac v závislosti od počtu odbočiek na trase. Po čistení je však potrebné vždy rozvod vydezinfikovať nakoľko odstránením mechanických nečistôt sa odkryje biofilm v potrubí, ktorý môže razantne zhoršiŤ kvalitu pitnej vody.

Objednajte si nezáväzné vypracovanie cenovej ponuky alebo obliadku priamo u vás doma

Kontaktujte nás
a pomôžeme Vám s nízkym tlakom

ČISTENIE POTRUBIA
Karol Zemplényi
+421 903 821 474
zemplenyi@octopusenergi.sk


Získajte jasnú predstavu o cene a riešení. Odpovieme na vaše otázky, odporučíme ideálne riešenie a pripravíme vám cenovú ponuku. Telefonický nás môžete kontaktovať v čase od 8:00-19:00. Na maily sa snažíme reagovať čo najskôr v najbližších 48 hodinách.