Mikroorganizmy pod mikroskopom

DEZINFEKCIA ROZVODOV
PITNEJ VODY

DEZINFEKCIA VODOVODNÝCH POTRUBÍ AKO PREVENCIA PRED LEGIONELLOU A BAKTÉRIAMI V PITNEJ VODE

vyčistíme rozvody rýchlo a kvalitne

dlhodobá ochrana potrubí zdravotne nezávadným polymérom

Máte pocit že sa vám doma, v kancelárií alebo v budove, ktorú spravujete zhoršila kvaltita vody, zmenila farba či vôňa? Častým problémom môže byť zvýšená hodnota baktérií a rias v potrubí, ktoré sa vyskytnú pri nízkom prietoku vody, opravách potrubia, či v prípade, že nezohrievate teplú vodu aspoň raz mesačne na 70°C. Rozvody a zásobníky pitnej vody dezinfikujeme už v priebehu 3 hodín bez použitia toxických látok a rozvod je použiteľný okamžite po vyčistení s viditeľným rozdielom v kvalite vody, ktorú pijeme.

Odstránenie sfarbenia vody

Voda zo studne, či dlho nepoužívaná voda môže v potrubí nabrať nepríjemné sfarbenie, ktoré je často spôsobené kontamináciou baktériami alebo riasami. Rozvody vypláchneme a vydezinfikujeme aby sme zabránili ďalšiemu sfarbeniu vody.

Vysoká účinnosť dezinfekcie

Naša dezinfekcia PolyPIPE je ekologická a zdravotne nezávadná k ľuďom a zvieratám, no extrémne účinná pri odstraňovaní rias, ktoré sa v rozvode vytvárajú pri zníženom prietoku a teplotách do 50°C. Doposiaľ nie je zistená baktéria s rezistenciou voči dezinfekcií PolyPIPE.

Nepoškodzuje materiály

Pri aplikácií nepoužívame žiadne kyseliny, ktoré by mohli spôsobiť problémy s rozvodom ani v prípade že sú trubky v horšom stave. PolyPIPE dezinfekcia vytvára na povrchu biocidný film, ktorý chráni pred ďalším vznikom baktérií či kórózií potrubia.

Legionella pneumophila - Skrytý zabiják

Donedávna dezinfekcia potrebná nebola, tak prečo teraz?

Najčastejším a zároveň aj najnebezbečnejším rizikom je skrytá baktéria Legionella, ktorá vzniká v rozvodoch teplej vody bez cirkulácie. Baktériu nie je možné vidieť a predstavuje tak skryté riziko nákazy. Legionella pneumophila spôsobuje tzv. legionársku chorobu alebo pontiackú horúčku. Najnáchylnejšie sú práve malé deti a starí ľudia, ktorí majú oslabenú imunitu. Legionella sa šíri vzduchom a práve pri sprchovaní či používaní perlátorov vzniká najväčšie riziko infikovania.

Ako prevencia voči Liegionelle sa odporúča prehrievať teplú úžitkovú vodu na teplotu aspoň 65-75°C. Takéto teploty však človek dosiahne iba v ohrievači vody a ostatné rozvody, kde teplá voda "stojí", v ramienkach batérií, perlátoroch či hadičkách ostávajú bez prevencie a sú najčastejším miestom pre vznik a šírenie baktérií. Rovnaké riziko vzniká aj ak sa voda v budove dlhodobo nepoužíva a ostane v potrubí stáť. V takom prípade, ak sa jedná napríklad o víkendovú chatu odporúčame systém dezinfikovať vždy po dlhšej odstávke vody.

Naša dezinfekcia PolyPIPE je vysoko účinná a už v priebehu 1 hodiny dokáže baktériu Legionnely odstrániť a v priebehu 3 hodín vieme systém zbaviť celého spektra rias, baktérií a vírusov (MRSA, HIV, TBC, H1N1, E.coli či Candida a mnoho iných).

Čo všetko ma čaká?

Ako dezinfekcia rozvodov prebieha?

Pre dezinfekciu systému potrebujeme do potrubia "natlačiť" koncentrát PolyPIPE, ktorý je zafarbený modrým potravinárskym farbivom. Do potrubia sa pripájame hneď na začiatku špeciálnym prístrojom na dezinfekciu a čistenie potrubia REMS Multi-Push alebo našimi čerpadlami, ktoré majú dostatočný výkon pre dezinfekciu väčších objektov.

Systém dezinfikujeme ak je možné ihneď za vodomerom, alebo v prípade napojenia na studňu ihneď od čerpadla, tak aby sme prečistili celý rozvod už od zdroja. Voda, ktorá do systému vstupuje od vodární je bezproblémová a čistá, no po prechode kontaminovaným potrubím sa jej vlastnosti a kvalita menia. Vodárne vedia ovplyvniť kvalitu vody na vstupe, no stav rozvodov a ich údržba je už Vaša zodpovednosť a vy ste v tomto prípade zodpovedný za kvalitu vody, ktorú vy a vaši blízky pijete.

Koľko to stojí a čo mám očakávať?

Často kladené otázky

Ako dezinfekcia PolyPIPE funguje?

PolyPIPE s antimikrobiálními vlastnosťami, je zlúčenina Alkylu s kopolymérom na báze guianidu. Za svoju barkericídnu funkciu vďačí PolyPIPE hlavne schopnostiam svojich funkčných skupín guanidu vytvárať väzby s bunečnou membránou patogénnych mikróbov. Po naviazaní prenikne funkčná skupina guanídov do cytoplazmy bunky a potlačí jej regulačnú funkciu. Jej narušením spôsobí, že bunka nie je schopná fungovať tak, ako potrebuje a nakoniec zahynie.

Spôsobuje PolyPIPE podráždenie alebo poškodenie materiálov?

Nie, PolyPIPE je úplne bezpečný a neškodý pri kontakte s pokožkou či oblečením a nespôsobuje žiadne alergie. Vytvára na povrchu priedušný ochranný film, ktorý chráni pred koróziou či šírením baktérií bez negatívnych vplyvov na akékoľvek materiály (sklo, plast, textil, guma, kov, nerez). Tento film chráni kovy a potrubia pred koróziou a pred ďalším výskytom baktérií či ich množením.

Spĺňa PolyPIPE všetky normy? Je certifikovaný?

PolyPIPE je plne certifikovaný ako biocidná látka. Je certifikovaný pre použitie v kategóriách A, B, C, T, M a V. Je účinný voči baktériam, vírusomm a plesniam ako Legionella, HIV, Tuberkulóza, E.coli, MRSA či Candida. Dezinfekciu PolyPIPE z rady PolyHMG je možné použiť pre správne dodržiavanie normy STN EN 806. Kompletný zoznam noriem a protokol z certifikácie si môžete pozrieť tu - Normy a certifikácia.

Dostanem o dezinfekcií potvrdenie alebo certifikát?

Po dezinfekcií dávame klientom preberací protokol o dezinfekcií, v ktorom sú špecifikované všetky informácie od stupňa kontaminácie po koncetrácie a dĺžku aplikácie PolyPIPE dezinfekcií v rozvodoch. Pri väčších administratívnych budovách je potrebné urobiť rozbor pred a po dezinfekcií pre odovzdanie certifikátu o deziinfekcií systému rozvodov pitnej vody.

Koľko dezinfekcia systému stojí?

Cena dezinfekcie vždy závisí od stupňa kontaminácie, spôsobu dezinfekcie a v závislosti od prác potrebných pre pripojenie do systému. Bežný rodinný dom trvá zvyčajne 4-5 hodín pre dezinfekciu a veľké objekty vieme zvládnuť za jednu noc, či počas víkendu. V prípade záujmu o kalkuláciu či obhliadku systému nás neváhajate kontaktovať.

Prečo je PolyPIPE lepší ako chlór?

PolyPIPE narozdiel od chlóru nemá žiaden zápach a je netoxický pričom je jeho účinnosť niekoľko násobne vyššia. Dezinfekcia na báze chlóru je účinna na povrchu maximálne 8hodín pričom dezinfekčné prostriedky na báze polyméru si zachovávajú svoje vlastnosti niekoľko dní až mesiacov bez poškodenia akýchkoľvek materiálov.

Servis, údržba či zazimovanie?

Rady a tipy pri zlepšovaní kvality pitnej vody

Momentálne nemáme pre túto kategóriu produktov žiadne články.

Objednajte si nezáväzné vypracovanie cenovej ponuky alebo obliadku priamo u vás doma

Kontaktujte nás teraz
a zlepšite kvalitu vody vo vašom objekte :)

DEZINFEKCIA ROZVODOV PITNEJ VODY
Karol Zemplényi
+421 903 821 474
zemplenyi@octopusenergi.sk


Získajte jasnú predstavu o cene a riešení. Odpovieme na vaše otázky, odporučíme ideálne riešenie a pripravíme vám cenovú ponuku. Telefonický nás môžete kontaktovať v čase od 8:00-19:00. Na maily sa snažíme reagovať čo najskôr v najbližších 48 hodinách.