Mikroorganizmy pod mikroskopom

ČISTENIE PODLAHOVÉHO
KÚRENIA A RADIÁTOROV

ODSTRÁNENIE BÚCHANIA A KLEPANIA V RADIÁTOROCH A ZNÍŽENIE NÁKLADOV NA KÚRENIE

Postaráme sa, aby ste znovu bývali v teple

NEFUNKČNÉ KÚRENIE ČI VYSOKÉ NÁKLADY?

Vykurovací systém je vytvorený z množstva rôznych materiálov a následkom vysokých teplôt sa z potrubia uvoľňujú nečistoty. Zahusťovanie vody v systéme môžu úplne znemožniť prietok, čo spôsobí studené miesta v podlahovke či opotrebovanie obehového čerpadla. Zvýšenou hustotou vody sa predlžujeme aj celkový čas na zohriatie vody na požadovanú teplotu čo má za následok zvýšené náklady na ohrev vody. Systém vyčistíme od mechanických nečistôt, odvzdušníme, ochránime pred ďalším vznikom nežiadúcich problémov a zregulujeme tak aby sme optimalizovali celkový chod vykurovacieho systému.

Studené alebo nefunkčné miesta v kúrení

Kombinácia vodného kameňa, hrdze a pilín z rôznych materiálov, môžu zhoršiť, alebo úplne zamedziť prietok v potrubí čo spôsobí, že teplá voda sa do radiatoru, alebo miestnosti jednoducho nedostane.

Časté výmeny obehového čerpadla alebo vibrácie

Obehové čerpadlo distribuuje a mieša teplú vodu v systéme. V prípade, že neustále čerpá vodu plnú kovových pilín a nečistôt dôjde k opotrebeniu jeho lamiel, nepríjemným zvukom či vibráciám.

Zvýšené náklady za plyn aleboo elektriku na kúrenie

Zdá sa vám, že za kúrenie platíte každý rok viac a viac? Môže to byť spôsobené zvýšenou hustotou kvapaliny v kúrení a váš kotol musí pracovať dlhšie aby takúto vodu zohrial na požadovanú teplotu.

Nepociťujem žiadne problémy uvedené vyššie

Ako často je potrebné kúrenie čistiť?

Nedá sa jednoznačne určiť ako často je potrebné kúrenie čistiť a zbaviť ho mechanických nečistôt. Systém sa zanáša používaním a závisí od použitých materiálov a použitej chémie pre inhibíciu a odstránenie vodného kameňa či hrdze zo systému.

Pokiaľ však nie je systém správne odvzdušnený a odregulovaný, v potrubí sa usádzajú nečistoty o to viac a klesá efektivita systému. Odporúčame systém čistiť v pravidelných intervaloch minimálne každý - až každý druhý rok. Pri zanedbaní prevencie sa systém čistí ťažšie a je potrebné vymeniť rôzne komponenty systému, ktoré sa už zachrániť nedajú. Ak stále nepociťujete žiaden problém, je lepšie systém aspoň preventívne vyčistiť a zabrániť tak komplikovaným čisteniam a opravám systemu.

Ak stále nepociťujete žiaden problém, je lepšie systém aspoň preventívne vyčistiť a zabrániť tak komplikovaným čisteniam a opravám systemu.

Systém sme napustili čistou vodou...

...Aké nečistoty by sa v kúrení mohli objaviť?

Pokiaľ systém napustíte čistou vodou z vodovodu, alebo nepustíte do podlahového kúrenia vodu zo studne a neupravíte ju chemicky vytvoríte ideálne prostredie pre šírenie baktérií a tvorbu rias.

Riasy vodu zahusťujú a zvyšujú náklady na výhrevnosť vody. Tento jav je je obzvlášť vidieť v prípade, že je kúrenie zapojené z PPR potrubia (šedý plast) bez kyslíkovej bariéry. V potrubí sa tiež usádzajú piliny z mosadze, pozinku, nereze či plastu, ktoré sa obalujú hrdzou a vodným kameňom.

Objednajte si nezáväzné vypracovanie cenovej ponuky alebo obliadku priamo u vás doma

Kontaktujte nás teraz
a začnite kúriť už dnes :)

ČISTENIE VYKUROVACÍCH SYSTÉMOV
Karol Zemplényi
+421 903 821 474
zemplenyi@octopusenergi.sk


Získajte jasnú predstavu o cene a riešení. Odpovieme na vaše otázky, odporučíme ideálne riešenie a pripravíme vám cenovú ponuku. Telefonický nás môžete kontaktovať v čase od 8:00-19:00. Na maily sa snažíme reagovať čo najskôr v najbližších 48 hodinách.