Mikroorganizmy pod mikroskopom

Riadiace jednotky
WATERTECH

Patentovaná kvalita z talianska

Riadiace jednotky
WATERTECH

Ukážka riadiach jednotiek WATERTECH

URČENĚ AJ DO VLHKÝCH PRIESTOROV

Všetky zariadenia, či klasický Presscontrol alebo frekvenčný menič majú vysoké krytie a to až IP 65. Všetky jednotky sú preto vhodné aj do vlhkých priestorov ako vodomerná alebo studničná šachta

OCHRANA PROTI BEHU NA SUCHO

Jedným z najväčších problémov býva prehriatie čerpadla pri tzv. "behu na sucho". Jednotky majú v sebe zabudovanú prietokovú klapku, ktorá mechanicky spína resp. vypína čerpadlo ak nie je prietok vody v systéme.

Frekvenčný menič
Presscontrol EVO

PRESSCONTROL EVO je prietokový frekvenčný menič, čo znamená, že je automaticky chladený prečerpávanou vodou. Elektronika zariadenia je uložená na mosadznom disku, vďaka čomu sa zamedzuje jeho prehriatie a predlžuje sa samotná životnosť. Vďaka regulácií a ovládaniu frekvencie čerpadla dokonalo reguluje výsledný tlak v systéme a spúšťa čerpadlo len ak je to potrebné a na výkon, ktorý je potrebný pre daný tlak. Takouto reguláciou otáčok, nielen že šetrí životnosť čerpadla, ale rovnako aj energie.

Jendoduché ovládanie

Celé ovládanie frekvenčného meniča spočíva v prvotnom nastavení hodnôt pri prvom štarte zariadenia. Tieto hodnoty nestratíte ani pri výpadku elektriny či prípadnej poruchy. Stačí nastaviť odber čerpadla, požadovaný tlak pri prevádzke a spínací (tlak pre zopnutie) čerpadla. O ostatné sa frekvenčný menič postará sám.

Žiadna tlaková nádoba

Nakoľko je v zariadení inštalovaná prietoková klapka, ktorá sleduje prietok vody v systéme zopnutie čerpadla je okamžité a netreba sa obávať žiadnych tlakových nárazov. Frekvenčný menič preto môžete používať bez starostí a nemusíte riešiť žiaden kontrolný servis či dofúkavanie tlakovej nádoby niekoľko krát ročne.

Šetrí energiu aj čerpadlo

Vďaka regulácií a ovládaniu frekvencie čerpadla dokonalo reguluje výsledný tlak v systéme a spúšťa čerpadlo len ak je to potrebné a na výkon, ktorý je potrebný pre daný tlak. Takouto reguláciou otáčok, nielen že šetrí životnosť čerpadla, ale rovnako aj energie.

Prietokový spínač s nastavením
Controlpres 2,2kW

CONTROLPRES je prietokový spínač s možnosťou manuálneho nastavenia spínacieho a vypínacieho tlaku čerpadla. Vhodný pre zapájanie čerpadiel s vyšším výkonom či pri zapojení s talkovou nádobou.

Prietokový spínač
Logicpress 1,5kW

LOGICPRESS je elektronický tlakový spínač s manometrom disponujúci ochranou proti behu na sucho a ochranou proti zaseknutiu.

Prietokový spínač
Mondialpres 1,1kW

MONDIALPRESS je cenovo dostupný prietokový tlakový spínač s ochranou proti behu na sucho vhodný pre ponorné a povrchové čerpadlá s maximálnym výkonom do 1.1kW.

Prietokový spínač
Presscontrol UP 1,5kW

PRESSCONTROL UP od firmy Watertech je prietokový tlakový spínač, ktorý spína čerpadlo podľa prednastaveného tlaku z výroby. Presscontrol automaticky sleduje tlak a vypne čerpadlo až keď sa v systéme zastaví prietok vody a tlak stúpne na maximum.

Ochrana pre vodárničky
Pumpstop IP65 / Pumpstop UP IP65

PUMPSTOP je jednoduchá a praktická ochrana pre povrchové čerpadlá a vodárničky proti behu na sucho či zvýšenému odberu. Vysoké krytie zariadenia dovoľuje použitie aj vo vlhkých priestoroch a šachtách.

Ochrana pre vodárničky
Pumpstop / Pumpstop UP

PUMPSTOP je jednoduchá a praktická ochrana pre povrchové čerpadlá a vodárničky proti behu na sucho či zvýšenému odberu čerpadla pri ťažkostiach sania alebo zaseknutí.

Prečo a ako používať naše produkty?

Riadiace jednotky
WATERTECH

Momentálne nemáme pre túto kategóriu produktov žiadne články.