Rady, tipy a užitočné informácie

Články

Ako si vybrať čerpadlo, či ktorú riadiacu jednotlu potrebujete? Viac info o naších produktoch a užitočné rady pri ich používaní nájdete nižšie v článkoch.

Ponorné čerpadlá

Ako vybrať ponorné čerpadlo?

Pri vyberaní nového čerpadla sa musíme riadiť niekoľkými bodmi, aby malo čerpadlo dostatočný výkon. Je dôležité zamerať sa na správne parametre, aby malo čerpadlo dostatočný výkon či prietok, aby čerpadlo nebolo na jednej strane poddimenzované alebo opačne predimenzované so zbytočne veľkým výkonom. Obidve varianty by spôsobili, že sa samotná životnosť čerpadla skráti.

Čistenie podlahového kúrenia a radiátorov

Ako sa čistí kúrenie?

Zdá sa vám, že váš kotol, podlahové kúrenie či radiátory už nekúria tak ako kedysi? Zvýšený obsah nečistôt, hustá voda či zlé nastavenie a vyregulovanie systému môže znížiť funkčnosť alebo kúrenie z prevádzky úplne vyradiť. Práve vtedy je systém potrebné prečistiť, skontrolovať a zregulovať tak aby sa predišlo úplnému výpadku kúrenia v dome či v budove. Čo to pre vás znamená a ako dlho to trvá?

Čistenie podlahového kúrenia a radiátorov

7 dôvodov prečo čistiť kúrenie

Nezáleží na tom, či kúrite doma plynovým alebo elektrickým kotlom či tepelným čerpadlom. Hlavným záujmom nás všetkých je udržať si doma teplo a to hlavne v zimných dňoch kedy je komfort spolahlivé a efektívneho kúrenia na nezaplatenie. Často sa však stáva, že voda v radiátoroch už nie je taká teplá, či niektoré miestnosti nekúria vôbec... Čo to však spôsobuje?